Koniecznie zobacz:

Domy z bali, letniskowe, glamping

DREWNO KONSTRUKCYJNE HEBLOWANE

Oferowane przez nas drewno konstrukcyjne jest to drewno konstrukcyjne heblowane czyli drewno konstrukcyjne strugane. Oznacza to, że w procesie przetwarzania desek zostają one przepuszczone przez strugarkę czterostronną o wysokiej wydajności. Strugarka taka posiada wiele głowic oraz dodatkowe wbudowane w maszynę ostrzałki do głowić, aby w procesie produkcji jakość obróbki materiałów była jak największa. Ostrzałki takie, zwane jointerami, wyrównują i ostrzą głowice z dokładnością do setnych milimetra. Taka dokładność powoduje, że opuszczające maszynę drewno ma idealnie przycięte włókna, jest idealnie wystrugane czyli wyheblowane.

Często można spotkać ładne deski impregnowane, które po załapaniu odrobiny wilgoci np. poprzez wystawienie na zewnątrz, posiadają liczne mocno odstające włoski na całej powierzchni deski, co wygląda bardzo źle, a w przypadku drewna konstrukcyjnego dodatkowo naraża drewno na łatwopalność. Drewno konstrukcyjne i inne profilowane, które oferujemy, posiada idealna powierzchnię dzięki wysokiej jakości maszynom strugającym z joiterami.

Mało kto jest świadom faktu, że nośność konstrukcji drewnianych w warunkach pożaru jest nawet wyższa niż konstrukcji stalowych lub żelbetowych, co zostało potwierdzone badaniami. Stal i konstrukcje żelbetonowe pod wpływem wysokiej temperatury odkształcają się, czego drewno nie robi. Konstrukcja domu z drewna czterostronnie struganego o sfazowanych, czyli delikatnie zaokrąglonych, krawędziach powoduje, że płomienie ślizgają się po drewnie, co opóźnia moment powstania zapłonu. Dlatego też jakość obróbki drewna konstrukcyjnego jest taka ważna. My o tym wiemy i wybieramy tylko takich dostawców, którzy też mają o tym świadomość.

DREWNO KONSTRUKCYJNE SUCHE

Drewno do konstrukcji domów musi być wcześniej odpowiednio wysuszone. Proces suszenia ma za zadanie ustabilizowanie wilgotności drewna oraz wyeliminowanie ewentualnych zarodków grzybów lub owadów z jego struktur. W trakcie wzrostu drewno posiada w swojej strukturze duże ilości wody, która po ścięciu z czasem się uwalnia. Zbyt szybkie jej uwolnienie powoduje powstanie niekontrolowanych spęknięć, które negatywnie wpływają na jakość. Aby temu zapobiegać należy proces suszenia prowadzić w odpowiednio kontrolowanych warunkach, najlepiej w suszarniach z komputerowo kontrolowanym procesem suszenia. Suszenie drewna w komorach suszarniczych w temperaturze ok 60 stopni Celsjusza powoduje, że wszelkie nawet niewidoczne jeszcze zarodniki grzybów zostają zlikwidowane, podobnie jak owady, a drewno zostaje pozbawione naturalnych substancji, które mogłyby stanowić pożywkę dla owadów. W ten sposób staje się ono trwałe, trwałe na lata, co potwierdzają wielowiekowe konstrukcje drewniane znajdowane w różnych miejscach globu.

My dbamy, aby oferowany przez naszą firmę surowiec był odpowiednio wysuszony, posiadał odpowiednią wilgotność i był „stabilny” oraz trwały.

Dla nas jakość jest ważna na każdym etapie procesu pozyskania drewna – od miejsca jego ścięcia po jakość dostawy do Klienta, czyli do Państwa. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą i do składania zamówień.