Koniecznie zobacz:

Domy z bali, letniskowe, glamping

Drewno klejone warstwowo BSH

Drewno klejone warstwowo BSH

Drewno konstrukcyjne BSH czyli drewno klejone warstwowo. Z niemieckiego zwane Brettschichtholz, BS-holz albo z angielskiego GLULAM czyli Glued Laminated Timber. Jest to drewno, które zostało sklejone w kilku warstw cieńszych lameli, które zostały wcześniej wysuszone komorowo i połączone na mikrowczepy. Specjalny sposób klejenia lameli na długości i później na szerokości powoduje, że jest to jeden z najbardziej wytrzymałych produktów drzewnych stosowanych w konstrukcjach. Po procesie klejenia belki są ponownie strugane, dlatego też estetyka tego wyrobu jest bardzo wysoka.

Zastosowanie klejenia i lamel pozwala na uzyskanie bardzo dużych przekrojów i długości. Dodatkowo jest to bardzo stabilny materiał jeżeli chodzi o spękania czy skręcenia.

Drewno jest poddawane klasyfikacji wytrzymałościowej i wizualnej. Jeżeli chodzi o wytrzymałość to oferowane produkty spełniają jakość GL24h w klasie wizualnej SI.

Jest to drewno, które stosuje się przy budowie budynków wielorodzinnych czy wieżowców. Posiada szereg zalet i może z powodzeniem zastąpić konstrukcję ze stali czy żelbetu.