Koniecznie zobacz:

Domy z bali, letniskowe, glamping

Boazeria, deska profilowana elewacyjna

W nowoczesnym budownictwie drewniana elewacja pomalowana na różne kolory jest często komponowana pomiędzy innymi nowoczesnymi materiałami. Łączenie nowoczesności z tradycją poprzez zastosowanie ciekawie pomalowanej boazerii elewacyjnej jest częstym zabiegiem architektonicznym. Takie rozwiązanie jest bardzo dobrze odbierane przez ogół społeczeństwa – po prostu się nam podoba.

Boazeria na elewację, którą najczęściej się stosuje, ma grubość od 19 do 24 mm. Przeważnie 19 mm. Deska elewacyjna posiada jedno pióro i wpust i występuje w różnych wzorach, w różnych profilach. Najczęściej używa się jako deski elewacyjnej boazerii wykonanej ze świerku północnego, czasem z modrzewia, albo z sosny. W naszej ofercie można znaleźć każdy z tych gatunków drewna.

Boazerię na elewację należy zawsze zabezpieczyć. Fachowcy od drewna oraz od farb do drewna zalecają, aby zawsze zabezpieczać drewno farbą z barwnikiem, aby nie pozostawiać drewna pomalowanego jedynie farbą bezbarwną. Barwniki zawsze lepiej zabezpieczają drewno przed jego starzeniem się. Dobrze zabezpieczona drewniana elewacja posłuży nam lata.