Koniecznie zobacz:

Domy z bali, letniskowe, glamping

TARCICA Z ŚWIERKU SYBERYJSKIEGO I SKANDYNAWSKIEGO

Tarcica, oferowana przez naszą firmę, to produkt dedukowany zakładom przetwarzającym drewno, które poszukują surowca w lepszej jakości niż ten, oferowany z rynku polskiego. W naszej ofercie znajduje się tarcica sucha oraz tarcica mokra, tarcica obrzynana oraz tarcica nieobrzynana. Surowiec importujemy z północnych części Rosji, z Syberii i rejonów Archangielska, oraz z Karpat na Ukrainie. Tarcicę pochodząca z ukraińskich Karpat należy zaliczyć do drewna o lepszej jakości niż nasz krajowy surowiec, jednak niższej niż tarcica z Rosji czy Skandynawii.

W naszej ofercie znajdą Państwo tarcicę ze świerku syberyjskiego (lepszej jakości, a na pewno przynajmniej takiej samej jak tarcica świerku skandynawskiego), z sosny syberyjskiej, z modrzewia syberyjskiego, tarcicę ze świerku karpackiego oraz tarcicę z sosny karpackiej.

TARCICA NIEOBRZYNANA

Tarcicę nieobrzynaną możemy zaoferować wyłącznie z rejonów Karpat na Ukrainie. Posiadamy w tamtym rejonie kilku sprawdzonych dostawców, których maszyny pozwalają na wytworzenie surowca o odpowiedniej jakości. Jakość rozcięcia jest największym problemem na rynku ukraińskim, o czym pewnie wiele osób się przekonało zakupując surowiec z tamtych rejonów. Dlatego też zwracamy uwagę na fakt, że oferowana przez nas tarcica z tamtych rejonów spełnia jakościowe normy co do rozcięcia. Długo szukaliśmy odpowiednich dostawców, aby móc zaoferować odpowiednia tarcicę.

TARCICA OBRZYNANA

Tarcica obrzynana, którą znajdą Państwo w naszej ofercie, jest surowce pochodzącym zarówno z rejonów Ukrainy, jak i z dalekiej północy Rosji. W naszej ofercie wyraźnie ten fakt zaznaczamy. Każdy kto ma do czynienia z tarcicą wie, że sama klasa drewna to za mało, aby mieć gwarancję otrzymania produktu najlepszej jakości. Drewno z Rosji doskonale nadaje się na wytworzenie profili, na wytwarzanie okien czy innych produktów wymagających jak najmniejszych strat w odpadzie. Natomiast tarcica z Ukrainy nadaje się na inne produkty, przy których możemy sobie pozwoli na większe manipulowanie surowcem i tempo pracy nie jest tak istotnym czynnikiem.

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno tarcicę suchą, powietrznosuchą, jak i tarcicę mokrą.

Zachęcamy do kontaktu z nami i przesyłania nam zapytań:

marcin@timbertrade.pl

andrzej@timbertrade.pl