Koniecznie zobacz:

Domy z bali, letniskowe, glamping

DREWNO PROFILOWANE NA ELEWACJE, PODBITKI I ŚCIANY

Nie sposób nie zauważyć, że drewno staje się coraz częstszym elementem dekoracji domów zarówno jako drewno elewacyjne na zewnątrz budynków jak i jako drewno na podbitki czy ściany w domu.

Podbitka dachowa drewniana

Boazerię profilowaną przeznaczoną na elewację czy podbitkę struga się jednostronnie pozostawiając drugą stronę tzw. kalibrowaną. Oznacza to, że druga strona desek jest delikatnie strugana, ale dokładnie struga się stronę widoczną, aby jakość takiego surowca po obróbce była jak najlepsza. Wtedy powstaje nam najlepsza boazeria elewacyjna albo najlepsza boazeria na podbitki, gdyż dokładne struganie jednostronne niweluje wszelkie niedoskonałości wynikające z wcześniejszego rozcięcia desek.

Jeśli chcą Państwo poznać cenę drewna profilowanego na elewację, podbitki oraz ściany zapraszamy do kontaktu z nami.

BOAZERIA ELEWACYJNA, DESKA PROFILOWANA ELEWACYJNA

W nowoczesnym budownictwie drewniana elewacja pomalowana na różne kolory jest często komponowana pomiędzy innymi nowoczesnymi materiałami. Łączenie nowoczesności z tradycją poprzez zastosowanie ciekawie pomalowanej boazerii elewacyjnej jest częstym zabiegiem architektonicznym. Takie rozwiązanie jest bardzo dobrze odbierane przez ogół społeczeństwa – po prostu się nam podoba.

Boazeria na elewację, którą najczęściej się stosuje, ma grubość od 11,5 do 21 mm. Przeważnie 14 mm albo 19 mm. Deska elewacyjna posiada jedno pióro i wpust i występuje w różnych wzorach, w różnych profilach. Najczęściej używa się jako deski elewacyjnej boazerii wykonanej ze świerku północnego, czasem z modrzewia, albo z sosny. W naszej ofercie można znaleźć każdy z tych gatunków drewna.

Boazerię na elewację należy zawsze zabezpieczyć. Fachowcy od drewna oraz od farb do drewna zalecają, aby zawsze zabezpieczać drewno farbą z barwnikiem, aby nie pozostawiać drewna pomalowanego jedynie farbą bezbarwną. Barwniki zawsze lepiej zabezpieczają drewno przed jego starzeniem się. Dobrze zabezpieczona drewniana elewacja posłuży nam lata.

BOAZERIA NA PODBITKI, DESKA PODBITKOWA

Po wykończeniu dachu albo strychu jednym ze sposobów jego „zamknięcia” od strony wewnętrznej jest zastosowanie boazerii jako podbitki. Niezależnie od konstrukcji budynku boazeria podbitkowa jest wdzięcznym materiałem wykończeniowym – jest łatwa do zamontowania, trwała i wytrzymała w swojej konstrukcji, z pewnością trwalsza niż płyta kartonowo-gipsowa i zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu. Na strychu czy na poddaszu, w domu, domku czy w budownictwie wielorodzinnym deska podbitkowa sprawdzi się jako wykończenie zawsze. Można ja pomalować na dowolny kolor, zniweluje ewentualne naprężenia powstające na dachu powodując, że nie pojawią nam się pęknięcia często występujące przy płytach.

Praktyczna i łatwa w zastosowaniu boazeria na podbitki, deska podbitkowa z naszej oferty jest deską o wysokiej jakości, wykonana z drewna północnego, a w przypadku modrzewia z modrzewia syberyjskiego.

DESKA OBICIOWA, BOAZERIA NA ŚCIANĘ

Swego czasu w co drugim domu jakaś ściana była obita boazerią. Obecnie boazeria nie jest tak popularna, ale zdecydowanie po latach zaczyna wracać do łask. W dużej mierze boazeria ścienna staje się ponownie popularna, gdyż nie tylko jej jakość jest o wiele lepsza, ale także pojawiły się praktycznie nieograniczone możliwości jej zabarwienia. Dużą popularnością cieszy się również wystrój w stylu skandynawskim, gdzie boazeria na ścianach jest powszechnie stosowana. Naturalny surowiec, jakim jest drewno zawsze będzie posiadał swój niepowtarzalny charakter i nawet po jego zabarwieniu  będzie stanowił niejednolity, interesujący akcent w zarówno tradycyjnym jak i nowoczesnym domu i mieszkaniu.

Boazeria na ściany z naszej oferty jest wyselekcjonowanym surowcem pochodzącym z sosny i świerku drzew rosnących na dalekiej północy, gdzie niskie temperatury powodują niewielkie przyrosty drewna, co znacząco polepsza jego walory użytkowe – zdrowe, zrośnięte sęki to cechy przez nas oferowanego drewna, których  na próżno można szukać w boazerii wykonanej z drewna krajowego.

Zapraszamy do kierowania zapytań do naszej firmy