Koniecznie zobacz:

Domy z bali, letniskowe, glamping

DESKI PROFILOWANE – BALIK, PODŁOGÓWKA, BOAZERIA

Boazeria czy balik stosowane np. przy budowie domków ogrodowych czy narzędziowych muszą być ładnie wystrugane z każdej strony, gdyż z każdej strony mogą być oglądane widziane przez użytkownika. Wykonanie takiego produktu jak balik czy boazeria wymaga bardzo dobrego surowca na wstępie – z takiego właśnie surowca są wykonane deski profilowane oferowane przez naszą firmę. Przyjęło się, że boazeria świerku skandynawskiego jest najlepszą boazerią, jaką można zakupić. Ta nazwa dla wielu osób jest synonimem jakości. To jest oczywiście prawda, ale równie dobry, a często chyba nawet lepszy surowiec można zakupić w Rosji. Świerk syberyjski, sosna czy modrzew syberyjski są doskonałym materiałem do produkcji desek profilowanych. Właśnie stamtąd oraz innych rejonów północnych Rosji pochodzi duża część oferowanego przez nas materiału. Surowy klimat sprzyja niewielkim przyrostom drewna, a gęste usłojenie powoduje, że boazeria, balik czy deska podłogowa wykonana z takiego drewna jest doskonałym materiałem – zdrowym, ciężkim, pozbawionym wad, o polepszonej izolacyjności w stosunku do rzadko usłojonego drewna z innych rejonów.

Powinniśmy pamiętać, że klimat w rejonach środkowej Szwecji, skąd pochodzi dużo świerku skandynawskiego importowanego do Polski jest zbliżony do naszego klimatu, co nie wpływa korzystnie na jakość. Boazeria ze świerku skandynawskiego powinna być zdecydowanie nazywana boazerią ze świerku północnego jako synonimu jakości, bo jakość tej boazerii jest zapewniona przez surowy klimat rejonów w których rośnie, a takimi nie jest cała Skandynawia. My zwracamy w naszej firmie uwagę na to skąd importujemy surowiec.

BALIK, BOAZERIA NA DOMKI

Dla producentów domków mamy przygotowaną szeroką ofertę boazerii dwustronnie wystruganej. W stałej ofercie posiadamy najczęściej używane profile balika. Jeżeli nie znajdują Państwo u nas przekroju boazerii, balika, którego poszukujecie prosimy o kontakt, z pewnością będziemy w stanie Państwu pomóc.

PROFIL POŁOGOWY, PODŁOGÓWKA, BOAZERIA NA PODŁOGĘ

Na podłogę profil musi się składać „na zero”. Oznacza to, że po ułożeniu boazerii nie powinniśmy mieć przerw czy zagłębień pomiędzy poszczególnymi deskami. Powinna nam powstać jednolita płaszczyzna. Deski na podłogę, w trakcie naturalnego procesu pracy, będą posiadały okresowo drobne szczeliny, jednak podstawowym założeniem jest, aby ułożona deska podłogowa była płaska. Oferowane przez nas deski podłogowe, boazeria podłogowa jest przeznaczona do domków ogrodowych, narzędziowych, weekendowych. Jest wilgotności oscyluje w granicach 16%-18%, co czyni ten produkt boazerią powietrznosuchą.