Koniecznie zobacz:

Domy z bali, letniskowe, glamping

BOAZERIA ŚWIERKOWA

Boazeria świerkowa

Boazeria świerkowa czy boazeria sosnowa – każdy ma z tymi nazwami pewne skojarzenia, nie zawsze są one spójne. My poprzez boazerię rozumiemy profil strugany przynajmniej jednostronnie. Boazerię umieściliśmy zatem w dwóch kategoriach – „deski profilowane – elewacja, podbitka” oraz „deski profilowane – balik, podłogówka”. W przypadku pierwszej kategorii boazeria tam zamieszczona jest boazerią strugana i kalibrowaną. Oznacza to, że z jednej strony jest ona bardzo dokładnie wystrugana, a z drugiej delikatnie strugana, aby zniwelować większe nierówności i ostające włókna. Boazeria z tej kategorii jest materiałem, który po ułożeniu jest widziany tylko z jednej strony, przez co tylko jedna strona musi być idealne wykończona.

W przypadku boazerii z drugiego działu  „deski profilowane – balik, podłogówka” materiał tam występujący jest materiałem obustronnie struganym, który będzie widoczny z każdej ze strony przez Klienta finalnego. Taka boazeria, często nazywana także balik, jest używana np. przy produkcji domków ogrodowych, narzędziowych czy weekendowych.

Boazeria ze świerku skandynawskiego i nie tylko

W naszej ofercie znajduje się nie tylko boazeria ze świerku skandynawskiego. Dla nas to pojęcie to za szerokie. Aby boazeria była naprawdę wysokiej jakości to deski świerkowe czy sosnowe używane do jej wytworzenia musza pochodzić z dobrego jakościowo drewna północnego, czyli rosnącego w jak najzimniejszym klimacie północy. Taki klimat powoduje, że drewno nie posiada dużych przyrostów i jest doskonałym materiałem do obróbki. Oferowana przez nas boazeria jest boazeria z drewna północnego, jest to boazeria ze świerka syberyjskiego, boazeria z sosny syberyjskiej oraz w mniejszym stopniu boazeria ze świerku skandynawskiego z północnych rejonów Skandynawii.

Dla nas jakość ma ogromne znaczenie!